Zabiegi techniką Pillar

NA CZYM POLEGA
Metoda zakładania implantów Pillar polega na usztywnieniu podniebienia miękkiego, aby drgania tkanki nie powodowały chrapania lub bezdechu śródsennego.

PRZEBIEG ZABIEGU

Nasi przeszkoleni lekarze laryngolodzy umieszczą 3 maleńkie implanty (około 0,7 cm długości i 0,08 cm szerokości) w podniebieniu miękkim, przy użyciu specjalnego przyrządu. Procedura zakładania implantów nie jest dla pacjenta uciążliwa, ani bolesna. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa z reguły kilkanaście minut.

PO ZABIEGU
Po zabiegu można bezzwłocznie udać się do domu, a już po godzinie od zabiegu można jeść i pić. Zastosowanie implantów Pillar w podniebieniu miękkim nie ma wpływu na barwę głosu ani na przełykanie. Co więcej założone w tkance implanty nie są widoczne ani wyczuwalne, a z czasem – w naturalnym procesie gojenia – integrują się całkowicie z tkankami. Rozrastająca się tkanka włóknista obrasta je i spaja stwarzając dodatkowe usztywnienie podniebienia miękkiego.

CZYM JEST IMPLANT
Implanty Pillar wytwarzane są ze specjalnego tworzywa o włókienkowej budowie, który stosowany był już wcześniej w medycynie, ale do innych celów. Stąd też mamy pewność, że tworzywo składające się na implanty jest przebadane i bezpieczne, a sprzęt służący do wprowadzania pilarów jest jednorazowego użytku, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo całego zabiegu.

EFEKTY UBOCZNE
Efekty uboczne po wszczepieniu pillarów występują niezmiernie rzadko. Może się zdarzyć (z reguły we wczesnym okresie pooperacyjnym), że wszczepiony implant, na skutek np. ruchów podniebienia, ulegnie przemieszczeniu lub wysunięciu. Wówczas w ciągu kilku minut lekarz laryngolog może go wymienić na nowy.